Základní sociální poradenství

Jako každá organizace, která poskytuje sociální služby, plní i Dílny tvořivosti zákonem danou povinnost, poskytovat základní sociální poradenství. V rámci poradenství nás můžete kdykoli kontaktovat, podělit se s námi o Vaši situaci a my Vám v domluveném termínu zajistíme potřebné kontakty a informace, abyste mohli svoji situaci řešit.

Obracejí se na nás zejména rodiče "dětí" s postižením, kteří potřebují zajistit pro své blízké určitou službu, ale nevědí, jaká je v jejich situaci vhodná. V takovém případě jim můžeme doporučit určitý typ služby a předat kontakt na konkrétní organizace a instituce.

Skupina pro osoby po poranění či poškození mozku

je místem pro pravidelné setkávání lidí v podobné životní situaci. Můžete hovořit o tom, jaké to bylo předtím a jaké to je teď v bezpečném prostředí skupiny, můžete si přijít jen tak popovídat, sdílet radosti i starosti běžného života. Nabízí prostor pro Vaše témata, se kterými si zrovna nevíte rady, jsou složitá a zdá se, že je těžké najít porozumění. Všechno, co se na setkání děje je dobrovolné, nikdo Vás nebude nutit k něčemu, co nechcete nebo je Vám nepříjemné. Sdílení situace spolu s ostatními, vyslechnutí osudů a životních příběhů druhých může napomoci hledání nových možností, jak jít dál svou cestou a vyrovnávat se s těžkostmi. Setkání také mohou být příležitostí k navázání nových kontaktů a přátelství.

Se souhlasem všech zúčastněných se skupiny v roli hosta mohou účastnit také rodinní příslušníci, známí, poskytovatelé jiné odborné péče či služeb nebo noví zájemci o tuto službu.

Skupina se pod vedením terapeutky Bc. Anny Nové schází pravidelně 2x měsíčně ve středu od 15:00 do 16:30, v prostorách Dílen tvořivosti (Podskalská 1252/24, nedaleko Palackého náměstí).

Služba je poskytována zdarma.