08.02.2017

Svépomocná skupina se poprvé v tomto roce sejde 6. 9. 2017!

Skupina pro osoby po poranění či poškození mozku je místem pro pravidelné setkávání lidí v podobné životní situaci. Jejím cílem je vytvořit bezpečný prostor pro sdílení témat souvisejících s životem po prodělaném poškození mozku. Jde o specifické a zásadní změny, které často dokážou plně pochopit jen lidé s podobnou zkušeností, a právě oni sobě navzájem mohou dát podporu a pohled, který jim ani nejlepší odborník nedá. Společné setkávání lidí s podobnou životní zkušeností nabízí vzájemné sdílení zážitků, vzájemnou podporu při řešení náročných situací apod. Úlohou terapeutů je vytvářet bezpečné prostředí, moderovat setkání, případně přinášet nová témata.

Můžete hovořit o tom, jaké to bylo předtím a jaké to je teď v bezpečném prostředí skupiny, můžete si přijít jen tak popovídat, posdílet radosti i starosti běžného života. Nabízí prostor pro Vaše témata, se kterými si zrovna nevíte rady, jsou složitá a zdá se, že je těžké najít porozumění. Všechno, co se na setkání děje je dobrovolné, nikdo Vás nebude nutit k něčemu, co nechcete nebo je Vám nepříjemné. Sdílení situace spolu s ostatními, vyslechnutí osudů a životních příběhů druhých může napomoci hledání nových možností, jak jít dál svou cestou a vyrovnávat se s těžkostmi. Setkání také mohou být příležitostí k navázání nových kontaktů a přátelství. Se souhlasem všech zúčastněných se skupiny v roli hosta mohou účastnit také rodinní příslušníci, známí, poskytovatelé jiné odborné péče či služeb nebo noví zájemci o tuto službu.

Skupina se pod vedením terapeutky Bc. Anny Nové schází pravidelně 2x měsíčně ve středu od 15:00 do 16:30, v prostorách Dílen tvořivosti (Podskalská 1252/24- nedaleko Palackého náměstí).

Pokud máte zájem na skupinu přijít, zavolejte na tel. č. 774 372 796 nebo napište na mail: dilny_tvorivosti@seznam.cz

Služba je poskytována zdarma.