Program Začátky

Cílovou skupinou programu jsou osoby se zdravotním postižením (mentálním, tělesným či kombinovaným) ve věku od 18 do 64 let, jejichž potřeby a motivace se shodují s posláním a nabídkou pomoci naší organizace.

Hlavní nabídku tohoto programu nyní tvoří služba sociálně terapeutické dílny, která je určena primárně lidem s lehčím či středním mentálním postižením.

Cílem programu je podpořit všechny, kteří by rádi snížili svou závislost na pomoci okolí a vedli co nejsamostatnější život. Naše klienty podporujeme zejména v následujících oblastech:

rozvíjení pracovních, sociálních a komunikačních dovedností
rozvíjení soběstačnosti a samostatnosti
získání náhledu na vlastní schopnosti a dovednosti
získání představy o možnostech pracovního uplatnění
hledání způsobů aktivního trávení volného času
získávání informací o dalších službách

„Chodím do dílny a začala jsem se učit a uvědomovat si, jak to chodí v zaměstnání. Dělám přes den něco užitečného, nějak se uplatním. Splnilo se mi taky to, vyzkoušet různé rukodělné práce – zjistila jsem, že dokážu vyrobit nějaké věci. Zvládám najednou víc práce. Taky se tu dozvím nová témata o vztahovém životě. Našla jsem si přátele a můžu se s nimi tady vidět. Je to pro mě místo, kde je příjemně, klid, kde na mě nikdo nekřičí, nespěchá a líbí se mi tu.“

Slečna K., klientka programu Začátky